MAC CUP 2019 13-15.09.2019

10 września 2019

13-15 września 2019 r. Kielce, Rynek. 

Pierwsza edycja wydarzenia piłkarskiego, jakiego w Kielcach jeszcze nie organizowano. MAC CUP 2019, to 3 turnieje w ciągu trzech dni. Zagrają najlepsze kluby i akademie piłkarskie z województwa świętokrzyskiego: kategoria wiekowa 2007 i młodsi, kategoria wiekowa 2005 i młodsi oraz reprezentacje kieleckich osiedli. Emocje gwarantowane.

Trzy dni turnieju, to także mnóstwo wydarzeń towarzyszących. 

Między innymi już w piątek o godzinie 14 na boisku piłkarskim ustawionym na płycie Rynku pojawią się zawodnicy AMP Futbol Kielce, którzy zagrają z młodymi zawodnikami Sport CK. W sobotę o godz. 11 i w niedzielę o godz. 15 zawodnicy, ich rodzice oraz publiczność będą mieli okazję posłuchać o zdrowym stylu życia i właściwym odżywianiu, które są warunkiem zdrowia i sukcesu młodych ludzi. Również w sobotę o godz. 17 zespoły MAC Team, Sport CK, Korony (udział potwierdzili m.in. Maciej Pastuszka, Arkadiusz Bilski) oraz Vive (zapowiadają się m.in. Radosław Wasiak, Sławomir Szmal) zagrają w mini turnieju charytatywnym dla Nikodema Skawińskiego podopiecznego Fundacji Equus. W trakcie meczów datki zbierać będą wolontariusze z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Szydłowiec.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Sport CK, które do współorganizacji zaprosiło Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Kielce oraz Polski Związek Piłki Nożnej. Partner strategiczny została Grupa MAC SA. Organizatorom, jako partner główny pomaga GK PGE SA. Swój wkład w wydarzenie wnieśli ponadto: Opel, Wodociągi kieleckie Sp. zo.o., LE – GO Hurtownia artykułów dla dzieci, Restauracja Monopolka, delikatesy Wehikuł Smaku, Centrum Odchudzania Olgi Chaińskiej. 

Atrakcyjne nagrody dla zawodników zapewni partner techniczny: Joma oraz Husar Sport – dystrybutor marki  Joma.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły redakcje: 2 tygodnika kieleckiego, Gazety Wyborczej Telewizji Świętokrzyskiej, Meloradio oraz, kieleckifutbol.pl